آیین مراسم شروع عملیات اجرایی پروژه مسکونی،‌تجاری،‌ و خدماتی گفتمان در شهر بندرعباس برگزار شد.

آیین مراسم شروع عملیات اجرایی پروژه مسکونی،‌تجاری،‌ و خدماتی گفتمان در شهر بندرعباس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی گروه سرمایه گذاری مسکن،‌ آیین مراسم شروع عملیات اجرایی پروژه مسکونی،‌تجاری،‌ و خدماتی گفتمان در شهر بندرعباس در تاریخ 1402/03/24 با حضور جناب آقای دکتر دوستی استاندار محترم هرمزگان ،‌ جناب آقای دکتر جواهری مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن ، جناب آقای بلوردی عضو محترم هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن، جناب آقای دکتر کمالی مدیرکل راه و شهر سازی استان هرمزگان ، دکتر ابراهیمی معاونت مالی و اداری شرکت سرمایه گذاری مسکن جنوب، دکتر موسوی معاونت فنی و اجرایی شرکت سرمایه گذاری مسکن جنوب، مهندس کهوری مدیر منطقه هرمزگان، حامد نداف مدیر روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری مسکن جنوب و هیئت همراه برگزار گردید.

دکتر دوستی هرمزگان

افزایش پروژه های سرمایه گذاری 

محمدرضا جواهری مدیرعامل شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن در این مراسم با قدردانی از پیگیری ها و استقبال استاندار هرمزگان از اجرای این پروژه که بیش از 500 واحد مسکونی، اداری، خدماتی، آموزشی و درمانی را  شامل می شود، اظهار امیدواری کرد : این پروژه در بندرعباس و پروژه ای دیگر در جزیره هرمزتوسط شرکت سرمایه گذاری جنوب احداث شده و این روند تداوم یابد.

جواهری گفت: چندین سال از آخرین پروژه ای که در هرمزگان اجرا کرده بودیم میگذرد و پیگیری های استاندار هرمزگان طلیعه ای برای سرمایه گذاری مجدد در این استان شد وباری دیگر سرمایه گذاری ها در هرمزگان آغاز شده است.

وی از تصمیم هیئت مدیره شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن جهت افزایش سرمایه گذاری ها در هرمزگان خبرداد. 

دکتر جواهری

کمالی گفت: این مجتمع با زیربنای ۸۷ هزار و ۴۸۰ مترمربع در هشت طبقه شامل هفت طبقه روی همکف و یک طبقه زیر زمین ساخته می‌شود که ۴۶۲ واحد مسکونی، تجاری، آموزشی، درمانی و ورزشی خواهد داشت و کارفرما این طرح اداره کل راه وشهرسازی هرمزگان بوده و بر اجرای نظارت می‌کند.

مهندس بلوردی

استاندار هرمزگان نیز در این مراسم با قدردانی از مشارکت شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن در اجرای این پروژه و با بیان اینکه خود را موظف می‌دانیم دستور رئیس جمهور را در زمینه ساخت مسکن عملیاتی کنیم، گفت: مسکن برنامه دولت است و این قول را که بسیار هم سخت است می‌دهیم ان‌شاءالله در همان زمانبندی اعلام شده تمام تعهد دولت را عملیاتی کنیم.

مهدی دوستی  افزود: در این زمینه هم موظف هستیم و هم خود را مکلف میدانیم حرف رئیس جمهور زمین نماند.

وی  با اشاره به حوزه سرمایه‌گذاری در زمینه مسکن، گفت:‌ آغوش ما و مسوولان هرمزگان به روی سرمایه‌گذاران باز است و آنان را کسانی می‌دانیم که فرزندان ما را شاغل، بیابان‌ها را آباد و محیط شهری را ارتقاء می‌دهند.

استاندار هرمزگان بیان کرد:‌ بنابراین دید ما نسبت به آن‌ها دید منجی و فردی است که می‌تواند تمام شاخص‌های هرمزگان را ارتقاء دهند.

دوستی افزود: هرمزگان از نظر مزیت‌های نسبی سرمایه‌گذاری بی‌نظیر است و از سرمایه‌گذاران برای حضور و فعالیت در این استان دعوت می‌کنم.

وی اشاره کرد:‌ همه سرمایه‌گذاران می‌دانند تولید با آب هر متر مکعب ۲ دلار بسیار سخت است و اینجا در کنار سواحل نیلگون خلیج فارس آب به میزان کافی وجود دارد و از این بابت مشکلی ندارند.

رییس شورای اداری هرمزگان گفت: زنجیره وجود آب، میادن گازی، بندرهای بزرگ کشور و دسترسی به آب‌های آزاد در کنار سیاست درست دولت در زمینه دیپلماسی اقتصادی مزیت بزرگ و بی‌نظیری به این استان داده است.

دکتر دوستی استاندار هرمزگان

واگذاری زمین به سرمایه گذاران

محمدمهدی بلوردی عضو هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن نیز در این مراسم با بیان اینکه سه پروژه سرمایه گذاری با اعتبار 1800 میلیارد تومان در بندرعباس اجرا می شود؛ اظهار داشت : برای احداث برای صنعت شهرها نیز بیش از 120 هکتار زمین در هرمزگان بصورت رایگان الحاق شده تا برای پرسنل صنایع مسکن ساخته شود. 

بلوردی افزود: فرایند واگذاری زمین به سرمایه گذاران را در سازمان ملی و مسکن تسهیل کرده ایم و اختیاراتی نیز به استان ها نیز در این حوزه داده ایم. 

وی گفت: 22هکتار زمین جهت سرمایه گذاری در هرمز نیز واگذار می شود. 

بلوردی گفت: 30 هکتار زمین در کشور جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن الحاق شده که 22هزار هکتار آن آماده سازی شده و در استان هرمزگان نیز برای 120 هزار نفر که در طرح نهصت ملی مسکن ثبت نام کرده اند، اراضی مورد نیاز تامین شده است. 

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان نیز گفت: طرح های سرمایه‌گذاری در بخش مسکن که با پیگیری های استانداری اجرایی شده؛ علاوه بر آثار اقتصادی، اشتغالزایی خوبی هم همراه دارند و در هرمزگان افزون‌بر ۲۰ هزار میلیارد تومان طرح سرمایه گذاری تعریف شده وجود دارد.

وی ادامه داد: امروز عملیات اجرایی سه طرح به ارزش یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان آغاز شد که پروژه" گفتمان"  یک مجتمع با کاربری‌های متعددی شامل تجاری، مسکونی، آموزشی، ‌ ورزشی و درمانی دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان بیان کرد:‌ میزان سرمایه گذاری این طرح یک هزار و ۳۶۰ میلیارد تومان است که به صورت مشارکتی در مدت زمانی چهارسال احداث می‌شود.

هرمزگان

در پایان این جلسه همه حضار جهت آغاز عملیات اجرایی به پروژه دعوت شدند و با اعلان این مراسم از سوی دکتر جواهری و دستور دکتر دوستی عملیات اجرائی آغاز گردید.

دکتر دوستی هرمزگان

لازم به ذکر است شرکت سرمایه‌گذاری مسکن از بزرگ‌ترین فعالان صنعت ساختمان و انبوه‌سازی در کشور است که در ششم اردیبهشت ماه سال 1369 تأسیس شد. فعالیت‌های این گروه در زمینه‌هایی چون ساخت مجتمع‌های مسکونی، تجاری، اداری و آموزشی و نیز ساخت آزادراه، خطوط انتقال آب و آماده‌سازی زمین متمرکز شده است.  هدف گروه سرمایه‌گذاری مسکن در وهله‌ی نخست، طراحی و اجرای پروژه‌های مسکونی، در جهت تسهیل روند خانه‌دار شدن قشر متوسط جامعه است. علاوه بر این مهم، ترویج و توسعه‌ی فرهنگ ساخت‌وساز بر مبنای اصول و فنون مهندسی، از جمله اولویت‌های مهم این سازمان است که برآن تأکید بسیار است. در واقع با توجه به این‌که این شرکت سرمایه‌گذاری مربوط و مشتق از بانک مسکن است، از سویی میان مردم به خوش‌نامی در ساخت و تحویل به موقع و بعضاً زودتر از موعد، معروف است و از سوی دیگر، با توجه به استاندارهایی که در طراحی و اجرا پیش‌ می‌گیرد، قدرت فروش بیش‌تری نسبت به دیگر انبوه‌سازان داراست. از جمله شرکت‌های تابعه‌ی گروه سرمایه‌گذاری مسکن، گروه «مسکن جنوب» است که در ابتدا با عنوان شعبه‌ی جنوب و پوشش منطقه‌ی فارس و بوشهر در سال 1369 فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت با ساخت و تولید 1.9 میلیون مترمربع و حدود 10 هزار واحد مسکونی، تجاری و اداری و با سرمایه‌ای بالغ بر 1400 میلیارد ریال، در قالب 91 پروژه مسکونی و 8 پروژه‎‌ی تجاری-اداری به عنوان یکی از بزرگ‌ترین انبوه‌سازان جنوب کشور شناخته می‌شود. در حال حاضر حوزه‌ی فعالیت‌های شرکت سرمایه‌گذاری مسکن جنوب، استان‌های فارس،کهکیلویه و بویراحمد، کرمان، بوشهر، خوزستان، هرمزگان و جزیره زیبای کیش است

پروژه تجاری مسکونی گفتمان

۲۴ خرداد ۱۴۰۲ ۱۷:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید